KANCELARIA

Nasz zespół

KATARZYNA BANASIK

radca prawny / wspólnik

Email: katarzyna.banasik@nwsmcb.pl

Tel. 535-850-950


Założyciel Kancelarii NWS-MCB Prawo Rodzinne (wspólnik zarządzający) od 2017 roku. Od ponad 10 lat zajmuje się wyłącznie problematyką prawa rodzinnego, w szczególności sprawami o rozwód, opiekę nad dziećmi, alimenty, wykonywanie kontaktów, o podział majątku.


Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendystka Uniwersytetu Ernst Moritz Arndt w Greifswaldzie. Wpisana na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach. W trakcie aplikacji radcowskiej umiejętności zawodowe zdobywała pod patronatem śp. prof. dr. Hab. Eugeniusza Piontka, kierownika Katedry Prawa Europejskiego w Instytucie Prawa Międzynarodowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, wybitnego teoretyka i praktyka prawa krajowego i europejskiego. Po uzyskaniu uprawnień zawodowych została wspólnikiem Kancelarii Prawniczej Piontek i Wspólnicy Sp.k.


Ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Szkołę Prawa Niemieckiego na Uniwersytecie Warszawskim, a także Podyplomowe Studia Negocjacji, Mediacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczyła w Warsztatach Negocjacyjnych dla radców prawnych i adwokatów prowadzonych przez Macieja Bobrowicza w ramach Akademii Negocjacji dla Prawników, a także wielu innych specjalistycznych kursach i szkoleniach z zakresu prawa rodzinnego, psychologii sądowej.


Prowadzi sprawy kompleksowo, ceni współpracę ze specjalistami z zakresu psychologii, psychoterapii oraz mediacji rodzinnej i terapeutycznej. W sprawach o problematyce rodzinnej każdy powinien otrzymać wszechstronne wsparcie prawne i pozaprawne. Stale współpracuje z doradcą rodzinnym.