KANCELARIA

Nasz zespół

EWA MILEWSKA-CELIŃSKA

adwokat / mediator sądowy / wspólnik

Email: ewa.milewska-celinska@nwsmcb.pl

Tel. 601-393-000


Założyciel Kancelarii NWS-MCB Prawo Rodzinne (wspólnik zarządzający) od 2017 r., uprzednio prowadzona praktyka w ramach Indywidualnej Kancelarii Adwokackiej. Przez trzydzieści trzy lata członek w Zespole Adwokackim nr 25 w Warszawie (1962-1998).


Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji (1960) na Uniwersytecie Warszawskim.


Aplikacja sędziowska (1962); aplikacja adwokacka (1965).


Wielokrotna delegatka na zjazdy Izby Adwokackiej w Warszawie; trzykrotny członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie; w latach 2012-2018 doradca Rzecznika Praw Dziecka; ekspert komisji polityki społecznej Sejmu w okresie tworzenia prawa rodzinnego dotyczącego adopcji; członek Izby Adwokackiej w Warszawie.


W zawodzie adwokata nieprzerwanie od 1965 roku.


Odznaczona „Czerwoną Kokardką” za działalność na rzecz chorych dzieci na AIDS i HIV (1999). W 2009 r. otrzymała odznakę Adwokatury Zasłużonej, natomiast w 2010 r. Medal Pamiątkowy Ministra Sprawiedliwości dla zasłużonych adwokatów, broniących m.in. uczestników demonstracji w Radomiu w 1976 r. W 2011 r. uhonorowana odznaczeniem przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, za obronę w procesie KOR oraz za zasługi dla niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w kraju i za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej. W 2016 r. otrzymała Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI.


Występowała w głośnych procesach - min. w roli obrońcy działaczy KOR-u: Jana Lityńskiego i Henryka Wujca i jako pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego w procesie o zabójstwo Grzegorza Przemyka.

Specjalizuje się w problematyce prawa rodzinnego; posiada wszechstronne doświadczenie negocjacyjne i procesowe w zakresie problematyki prawa rodzinnego; orędowniczka i zwolenniczka instytucji adwokata dziecka.