KANCELARIA KNS MCB

PRAWO GOSPODARCZE

KNS MCB Adwokaci i Radcowie Prawni zrzesza sprawdzonych i skutecznych prawników, trafnie i efektywnie doradzających i reprezentujących Klientów biznesowych w prowadzonych przez nich przedsięwzięciach gospodarczych oraz związanych z nimi procedurach i postępowaniach sądowych.


Koncentrujemy się na obsłudze Klientów biznesowych, którym oferuje kompleksowe doradztwo między innymi w zakresie: bieżących kwestii funkcjonowania przedsiębiorstw, sporów sądowych, nieruchomości, reprywatyzacji, prawa farmaceutycznego, M&A, finansów i ubezpieczeń (majątkowych i na życie) oraz prawa pracy.

Nasi prawnicy obsługują klientów między innymi z branż: farmaceutycznej (umowy licencyjne na produkty generyczne, marketing i reklama, dopuszczanie do obrotu, refundacja, obsługa bieżąca), nieruchomości (obsługa sprzedaży, najmu, dzierżawy oraz pozyskiwania finansowania/inwestycji w projekty deweloperskie), finansowej i ubezpieczeniowej, a także mediów i komunikacji (prawo własności intelektualnej).


Dotychczas zrealizowaliśmy wiele interesujących projektów. Nasi specjaliści doradzali między innymi przy pozyskiwaniu finansowania dla dużych projektów deweloperskich (np. Centrum Praskie Koneser), negocjowaniu umów o prace architektoniczne (np. inwestycja Plac Unii w Warszawie, Browar Piast we Wrocławiu, nowy budynek Wydziału Radiofonii i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach). W branży farmaceutycznej doradzaliśmy Klientom przy sprzedaży praw do leków i kosmetyków (np. Izotek), przygotowaniu umów: licencyjnych, dostawy i produkcyjnych (dermatologia, okulistyka, psychiatria) oraz przenoszeniu MAH-ów. Nasi prawnicy prowadzili też od strony prawnej proces restrukturyzacji i przekształcenia grupy spółek dla Blau Farma. W zakresie sporów sądowych pochwalić się możemy wygranym sporem ze Skarbem Państwa w sprawie prestiżowej inwestycji deweloperskiej na warszawskim Mokotowie – Jazgarzewska, czy z Polonią Warszawa o wynagrodzenia piłkarskie.

GRZEGORZ KUCHARSKI

adwokat / partner

HUBERT SZPERL

adwokat / wspólnik

KAMILA ZAGÓRSKA

adwokat / wspólnik

KRZYSZTOF NOWIŃSKI

adwokat / partner

PIOTR SZCZERBA

adwokat / partner

SZYMON STUDZIŃSKI

adwokat / partner

PIOTR ŚWIDERSKI

radca prawny

KONRAD GODLEWSKI

adwokat / of counsel

MAJA DĄBROWSKA

aplikant adwokacki

SEBASTIAN KRÓL

asystent prawny